Dnes je středa 19. února 2020   ::   svátek má Patrik   ::   světec dne blah. Godšalk, opat

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

19. února 2020

blah. Godšalk, opat

+ r. 1184

Za těžké nemoci se rozhodl, že vstoupí do premonstrátského kláštera v Steinfeldu u Kolína. Odtud byl povolán do Želivy, stal se opatem a svou horlivostí byl znám po celé zemi. Přičinil se o založení dalších klášterů pro ženy v Louňovicích a v Kounicích, dále pečoval o mužské kláštery v Jeruši a v Berneku. Tři dny v týdnu se postil o chlebu a vodě, masa se zřekl natrvalo. Jeden oděv nosil po celý rok a vyhýbal se vytopené místnosti. Noc trávil ponejvíce v chrámě na kolenou a ve dne pracoval jako ostatní. I za své nemoci plný laskavosti obcházel podřízené kláštery. Jeho pokání vyvěralo z lásky k Bohu a láska ústila v pokání za druhé.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz