Dnes je středa 8. dubna 2020   ::   svátek má Ema   ::   světec dne sv. Albert, biskup

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

8. dubna 2020

sv. Albert, biskup

+ r. 1214

Původem šlechtic, vstoupil do kláštera a na příkaz papeže byl vysvěcen a dosazen na biskupský stolec vercellský. Zdůrazňoval, že úspěch v práci je tím větší, čím zbožněji se prosí o Boží přispění a požehnání. Po 20 letech byl zvolen za jeruzalémského patriarchu. Horlivě působil i mezi nepřátelskými Saracény. Kázal slovy i skutky, žil prostě, byl dobrodincem všech trpících. R. 1209 sepsal řeholní pravidla pro poustevníky z hory karmelské, která obsahovala nemajetnost, zřeknutí se masitých pokrmů a tuhé posty, mlčení aj., celkem 16 článků. Jeden z odpůrců, zatvrzelý a vyobcovaný Kolanko, zákeřně napadl Alberta při cestě z chrámu a probodl jej dýkou.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz