Dnes je 26. května 2019   ::   svátek má Viola   ::   světec dne sv. Filip Neri, kněz a řeholník

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Hvězdlice
Nové Hvězdlice 79
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Hvězdlice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: hvezdlice@mojefarnost.cz

Světec dne

26. května 2019

sv. Filip Neri, kněz a řeholník

+ r. 1595

Vida, že jej věda svádí k pýše, zanechal studia a věnoval se nemocným a mládeži. Založil bratrstvo s charitativní činností. Stal se knězem horlícím pro časté přijímání svatých svátostí. Duchovními schůzkami udržoval obrácené a dal základ ke kongregaci oratoriánů. Měl rád veselé lidi. Vynikal v pokoře a v konání dobra. Stal se apoštolem Říma. Odmítal pocty a modlíval se: "Pane, drž Filipa, nebo tě Filip zradí."

Úzkostlivé duši dovedl dokázat, že cítí-li se hříšnicí, přijde do nebe, neboť Kristus byl ukřižován za hříšníky, nikoli za spravedlivé. Kdo si jeho Krví smyl hříchy a nenávidí je, má otevřené nebe.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti hvezdlice@mojefarnost.cz